Posting your rating...
Medium bozkov republica exclusive 400px

Rate Bozkov Republica Exclusive

Tap to Rate
Click to Rate

Have an opinion about this rum?

Signup to rate this rum!


50 Bozkov Republica Exclusive ratings

Sort by: Popularity | Date | Rating

Přítelkyně to dostala od kolegů v práci k narozeninám, a tak to skončilo u mě - a nastojte: dalo se to pít!
Což bych opravdu nečekal.
Smrdí to trochu chemicky, ale nijak nepříjemně. Chuť je náležitě česká, takže údajná směs výhradně třtinových lihů nejspíš obsahuje trochu rumové tresti, aby občan dostal, čeho žádá, nicméně výsledek je překvapivě přijatelný. Jednoduché, ale efektivní a dobře to klouže do krku. Z toho, co jsem kdy pil, to nejvíc připomíná Twezo. Sladké je to ovšem hrozně a po více paňácích z toho pálí žáha. Obával bych se, že kocovina po důkladnější opici pořízené tímto destilátem, nebude příjemná.
Nehodí se do čaje ani grogu - teplo z toho ještě více vyrazí výše zmíněný chemický čuch.
Design lahve i etikety působí uspokojivě, včetně absence korkového špuntu, který by z Republiky zbytečně dělal víc, než je.

Úhrnem rozhodně nesrovnatelně lepší než starší domácí konkurence zvaná Key rum (o všech tuzemských rumech, co pamatuji, samozřejmě ani nemluvě) a pochopitelně i než cocacolové hnusy typu Captainů Morganů či levných Havana Clubů.
Otázkou zůstává, jak dlouho to tak vydrží, jelikož mnohé firmy pamětlivy úsloví o lapání ptáčka, uvádějí na trh výrobky v dobré kvalitě, kterou poté, co si to lidi navyknou kupovat, postupně nenápadně zhoršují.

Bodové hodnocení se samozřejmě vztahuje k akční supermarketové ceně kolem 270 Kč za sedmičku. An sich, tedy bez zohlednění poměru cena/výkon tak 3-4.


Mel jsem obavu jake to bude a dostalo se mi mileho překvapení. Cena za 0.5 kolem 200czk je fakt dobra. Slozeni z osmiletych rumu take prijemne. Je teda pomerne doslazovan aby byl prijemnejsi na konzumaci. A vune je take slabší. Ale celkově velmi dobry pocin. Neni to teda na vicero panaku...2-3 na chut.


Great move from Bozkov company. This rum is full of nostalgia for Czech people, because the Bozkov Original "not really rum" was used by our grandmothers in desserts and egg nogs. This exlusive version has the nostalgic taste of the original version, but without the disgusting aftertaste. Generally, it's average rum, but the nostalgic taste makes it good and I always like to have it for casual drinking.


This is probably the best product from Bozkov distilery, but it is not enough for higher rating than 4, it smells bad, tastes bad.


I used to buy bozkov during my student years, but I am not masochist anymore.


Users of this brand got easily surprised by Božkov introducing this new retro drink called Republic. It's super sweet but compared to the original cheep version it's drinkable and you can actually find it tasty. Not only for drinks but just like that as well. Great value for its price.


Logická migrace od dostupných brambor k „exotické“ třtině započala v tuzemsku již více než před deseti lety a od té doby začal čas v Božkově utíkat poněkud rychleji :-) Již výrazně vzdělanější, zkušenější a stále hladové domácí rumové publikum zvyšuje sice své rumové rozpočty i požadavky, přesto však vždy rádo ocení možnost pořídit produkt, jenž se honosí označením za vynikající poměr cena/výkon. Chytré české hlavičky se této výzvy nezalekly a prozíravě využily stoleté výročí vzniku samostatného (československého) státu také pro svůj efektivní marketing. Ten se bohužel nestyděl zaparazitovat svým lehce podprůměrným produktem ani na období naší první republiky. Vlastenecký úhel pohledu ovšem do hodnocení rumu nepromítám a mé výsledné dojmy vychází pouze z posouzení nepříliš zajímavé vůně s citelnou stopou plané lihovosti, maskovacího karamelu, klasické božkovské chemické tresti, ale i potěšujícím objevem skutečné třtiny. A jelikož samotné tělo v podstatě neexistuje, snaží se ze své planosti a jednoduchosti alespoň lehce vylhat svou trestí, karamelem a umělým doslazením. Žádný rumový zážitek jsem tedy bohužel neobjevil, ale zcela férově přiznávám, že za celkový design láhve, prozíravou půllitrovou verzi, přiznání cukru s barvivem na etiketě a hlavně dosažení kýženého efektu s cenou volím namísto původně zamýšlené čtverky lehce nadsazené hodnocení 5/10.


Trochu tam cítím chemii ale dá se mu říkat rum... Spíše sladší


Nice color, very smooth atd quite sweet. No other Rum can beat it at 10 USD per bottle.


Pravý třtinový rum Božkov Republica Exclusive snoubí v sobě jemně nasládlé chuti tóny vanilky, sušeného ovoce a oříšky. To nejlepší z Karibiku s poctivým prvorepublikovým umem a hrdostí na dobře odvedenou práci.
Hledali jsme pro Vás to nejlepší z karibské oblasti a nakonec jsme vybrali až osmileté rumy z Nikaragui, Dominikánské republiky, Barbadosu a Jamaiky. Právě tato kombinace zaručuje jemnou chuť, která má zároveň ale pevné tělo. Přesně jako duch první republiky - elegantní, poctivá a hrdá.

Blank


Na to, ze to vyrobil Bozkov sa to celkom dalo pit, vona nieje nicim zaujimava, citit sladkost, ta mi vadila aj v chuti - prilis vela umelo pridaneho cukru resp. karamelu.


Ok for mix with coke. Nothing special. 200 czech crown for 50 CL


Po tolika letech výroby (příhodnější by bylo říci prasení) "rumů "v Čechách, konečně něco přijatelného. Samozřejmě hodnotím s ohledem a v rámci ČR.


It's definitely better than Morgan or such kind of low budget rums. A bit sweeter, smell is kind of hard to decide, but the overall taste is friendly. If you look for easy going drink consumed on parties.. go for it


First real rum made by Božkov.

The smell is artifical and unpleasant, I can't find anything natural there.

The taste is somewhat okay. There's nothing interesting and it feels like there's a bit of their Božkov "not-a-rum" Original in this bottle.

I've been told, that this tastes like Diplomatico Reserva Exclusiva or even better, by a friend. He's not my friend anymore.


Rum bardzo przypominający w smaku Diplomatico. Godny polecenia z małe pieniądz.


Tenhle rum nelze srovnávat se špičkovými kousky, ale s lepšími rumy, které stojí obvykle dvakrát tolik, už srovnávat lze. A to je podle mě úspěch. Za stejné peníze jinak pořídíte nepitelné věci, které se hodí jen do koktejlů.


Skutočne sladký rum. V chuti mi chýba nejaká " pridaná hodnota". Vlastne je len veľmi sladký, až mi pripadá "vodnatý" a dosť umelý. Skoro ako likér. Samozrejme vanilka tam je, ale ináč je chuť jednoduchá. Nižší obsah alkoholu je tiež cítiť. Ale pije sa ľahko, zrejme preto tá sladkosť, aby bol všeobecne prijateľný, pre mnohých konzumentov. Trošku sklamaním je obyčajný skrutkovací uzáver na ináč peknej fľaši, ktorej etiketa krásne vystihuje 1. ČSR. Akurát by mi viac pasoval názov "Republika" s " k" a nie "c" v názve, keďže je odkazom na Československo. Výborný pomer ceny za hodnotu, ale to je asi jediné pozitívum výrobku. Pivo v Plzni robia oveľa lepšie :-)


Not completely bad, but nothing for evening chill tasting. If you mix it with come its ok.


Not a bad taste, but for me its really artificial. If you are not that sensitive, you will get very good ratio price/taste.


not good by itself. but i lit a cigar with it and then it becomes brilliant. you should try


Smell is somewhat bland, little chemistry I guess, and it still tastes little like the original Bozkov "rum", but I can clearly taste something sugar-cane like. Might only be due to the added sugar, which is present, too. Slightly sharp, but allows some hints of vanilla. Personally doubt that this is pure sugar cane product or that there is more than a teaspoon of 8-year old rum in each bottle, but it is the best sipper for the price of around 10 euro a bottle. Still, do yourself a favour, and get a decent bottle of Diplomatico Mantuano or Pampero. For 8 euro more, you can have either of those and it is enjoyable rather than just solid.


Alkohol: 38 %
Původ: ČR/ Nikaragua, Jamajka, Barbados a Dominikánská republika
Aroma: Vůně je větrově sladká, bonbónově ulepená, medová (lesní med). Dále je tu skořice, Bari mandle, kakao. Vůně má trochu průmyslový, lehce umělý nádech, ale není to nic, co by výrazně pokazilo celkový slušný dojem. (84 b)
Chuť: Na jazyku docela olejnatý, taky je dost sladký, ale sladkost postupně přechází do jemné kořenitosti, vanilky. Chuťově celkem jednoduché, žádná velká vrstevnatost a komplikovanost, ale za ty peníze asi těžko chtít víc. (82 b)
Body: 83
Shrnutí: Poprvé jsem ochutnal u kamaráda, v prvním dojmu byla Republica docela efektní a zapůsobila, u celé lahve a bližšího zkoumání se postupně ukazují i slabiny. Celkově ale hodnotím jako dobrý počin od Božkova.


Jakość Czeskich (a także i Słowackich) tanich rumów od lat systematycznie się poprawia. Już wiele razy pokazywałem znajomym iż klasyczny Tuzemák (lub Tuzemský) jest całkiem dobrą alternatywą dla różnego rodzaju Bacardi lub Captain Morgan w złotym kolorze trunku. Moja ciekawość została rozbudzona pod koniec tegorocznej zimy gdy wracając z szybkiego, weekendowego wyjazdu na narty do Czech wskoczyliśmy na szybkie zakupu których efekt opisujemy dzisiaj: Republica Exclusive jest pozycjonowana znacznie wyżej niż podstawowy wypust rumowy tego producenta - zarówno w odmianie white jak i złotej - sprawdźmy jaka jest różnica w boju i czy warto inwestować większą sumę.

Zapach: Początkowo znajomo - Prawie jak "Tuzemiak" - słodycz, aromat waniliowy do ciasta, rozpuszczalnik, lekki alkohol, kakao. Tle pojawia się też cynamon oraz znamiona beczki.

Smak: Słodycz, karmel (palony), czekolada mleczna, a daleko w tle kręci się jakaś beczka. Dodanie lodu uwalnia ziołowe aromaty.

Podsumowanie: Niestety dla amatora nie do odróżnienia od tradycyjnego "Tuziemiaka" co również pociąga za sobą niski stosunek jakości do ceny (co również lekko obniża punktację). Mówiąc prostym językiem niewielka jest różnica pomiędzy zwykłym Božkov Tuzemský (kosztującym około 20-22pln) a tym kosztującym 50-60pln. Oczywiście mowa o cenach nominalnych, bez promocji. Lecz jeżeli ktoś w Was będzie bardziej dociekliwy to odkryje że próżno szukać tu smaku młodego alkoholu oraz posiada ciekawy kakaowo-czekoladowy posmak. Na plus wygląd całości - jak na Czechy "duży szacun". Butelka jest estetyczna oraz po prostu ładna - niska, pękata posiadająca embossing. Etykieta estetyczna, czarno-matowa z beżowymi motywami. Również w niektórych egzemplarzach możemy trafić na ozdobną tubę (mi się niestety nie udało a zakupy w Czechach robię kilka razy do roku). Aby jednak nie było tak słodko do znudzenia będę powtarzał - dlaczego metalowa nakrętka a nie korek? Również jak na naszego południowego sąsiada przystało dostępna jest w sprzedaży pojemność 0,5L co nie jest zawsze takie oczywiste u konkurencji.

OCENA: 58/100

Blank

#