loading

Legionar 5-Year rum

Legionar 5-Year

Czechia | n/a

4.9/10
18 ratings
Flawed with a glimmer of hope
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
2
5
6
2
3

Rate Legionar 5-Year

Tap to Rate

Have an opinion about this rum?

Signup to rate this rum!Advert Image

Advertisement | Go Premium to remove

Review Images

User review image
User review image

18 Legionar 5-Year ratings

Sort by: Popularity | Newest | Oldest | Rating

HunterRomario 🇨🇿 | 352 ratings
Posted over 3 years ago

Alkohol: 38 %
Původ: ČR/Panama
Přímý konkurent Republica Exclusive od Božkova, rum Legionář, je původem z Panamy a na trh ho uvádí Palírna U zeleného stromu. Pod názvem Legionář se prý kvůli kolizi názvu s jakýmsi pivem už nadále nebude prodávat a měl by být k dostání pod jménem Heffron.
Já jsem tento rum viděl v Lidlu, ale ignoroval jsem ho, ale nakonec si ke mně našel cestu ve formě slepého testu, který pro mě přichystal kamarád. Takže jsem měl možnost ochutnat nezatížen předsudky.

Aroma: Kůže, káva, za tím v druhé vlně trocha hřebíčku. (83 b)
Chuť: Chuť je fajn nasládlá, do mléčné čokolády, medu, nasládlé kořenitosti. Ale je tu i třtina, melasa, kakao. (85 b)
Body: 84
Shrnutí: Půllitrovka stojí nějakých 219 korun, co jsem tak zjišťoval, to je akční cena Republica Exclusive. Oproti ní mi přijde o něco zajímavější, vzhledem k ceně s ním nemám problém, na nějakou nenáročnou akci někde na chalupě opravdu dobrá volba.

Javaznenevim 🇨🇿 | 52 ratings
Posted over 3 years ago

Přímý konkurent Božkovu Republica. A to nejen cenou, ale i chutí. Cena je cca 230kč/0.5l a už z popisu se dá odhadnout co za tuhle cenu dostanete. Není to nic urážejícího, když si mám vybrat mezi tímhle a Morganem, tak jednoznačná volba, ale za 230kč prostě nedostanete Plantation XO. To ovšem neznamená, že si Legionář nezaslouží šanci.

Vůně: trocha banánu, karamel, hodně sladká vůně, doslazování je patrné už po čichu. Trocha cukrové třtiny.

Chuť: cukr, cukr a cukr. Naštěstí cukr třtinový, ne nějaká rumová tresť. Ta tady chybí a chuť mi přijde o kousíček lepší než u Republiky. Nicméně to je jen tím, že je chuť překrytá doslazováním. V chuti trocha třtiny a vanilky, jinak samá sladkost. Pálení daleko slabší než bych očekával.

Je to v jenom na vás. Božkov, nebo Legionář? Vlastně je to jedno. Cena i chuť jsou v srovnatelné kvalitě a je jen na vás jestli chcete trochu umělejší Božkov nebo přeslazenějšího Legionáře. Nicméně tleskám za odvahu vrhnout se na tuhle dráhu a pěkný design. Takže hezkých 5 bodů a těch dvou stovek asi litovat nebudete.

EDIT: Po přímém srovnání s Republicou bych tohle asi hodnotil o kousek lépe. Jestli Božkov je 4,9 tak Legionář je tak 5,1. Ten rozdíl není nijak velký, ale asi bych pro příště upřednostnil Legionáře.

L.e.d 🇨🇿 | 25 ratings
Posted over 2 years ago

It is better in tea than sugar. i think Božkov Republica is a bit better.

Root-theory 🇵🇱 | 84 ratings
Posted over 2 years ago

Zapach: Waniliowy aromat do ciasta, kawa z mlekiem, wyraźny alkohol

Smak: Dominuje słodycz, toffi, mleczna czekolada, owoce tropikalne, kakao. Smak jest ciężki

Rum nabyłem dosyć przypadkiem - jak zwykle podczas zakupów zauważyłem coś ciekawego oraz równocześnie niedrogiego. Tutaj zdobycz wpadła w moje łapska w Czeskim Lidlu za cenę rzędu 35pln (opakowanie 0,5l). Nie jest to wygórowana cena za pochodzenie (Panama) oraz wiek leżakowania minimum 5 lat.

Niestety doczepię się słodyczy - nie jest naturalna i pozostawiająca dość wyraźny ślad na jezyku - niepotrzebnie podnosi ciężkość tego rumu. Wyśmienicie jednak ten trunek spełnia się w drinku i do tego celu jest ewidentnie stworzony. Lecz przy tej ilości cukru uwaga na ból głowy!

Ocena: 58/100

Hefron 🇨🇿 | 117 ratings
Posted over 2 years ago

Chutnal mi víc jak republika od Božkova. Za málo peněz opravdový chutný rum. Doporučuji.

Jara 🇨🇿 | 206 ratings
Posted over 1 year ago

Odpověď na rum Republica exclusive , mně ale nesedí.

Majrad (PREMIUM) 🇱🇺 | 43 ratings
Posted 2 years ago

Not an offending rum. A good sweeter choice for a grog or a mixer. Was renamed to Heffron in the meantime. Might buy again.

Jagged 🇸🇰 | 106 ratings
Posted over 2 years ago

Tento rum mnohí neznášaju a mnohí ho milujú. Nedalo mi a za cenu okolo 9€ som ho musel skúsiť. Očakávania som nemal veľke. Flaša je len 0,5L a dizajn sa mi páči. Vôňa príjemná sladká, karamel, trstinový cukor, trochu káva. Chuť veľmi sladká kopíruje vônu a pre mna nie je nepíjemná skôr naopak. Nie je tam nič zaujímavé ale ani nič čo by mi vadilo. Takže ako pitie na rôzne chaty, navštevy nerumarov a podobne je to dobra voľba. Na vychutnávanie to ale nie je.

Yana 🇨🇿 | 24 ratings
Posted almost 3 years ago

Dost sladký, asi mi přišel sladší než další český počin - Republica.

filipec 🇨🇿 | 250 ratings
Posted almost 3 years ago

taste - 3/10
sweetness - 8.5/10
price/value rating - 8.5/10
Brand Details

Name: 5-Year
Company: Legionar
Type: n/a
Distillation: Unknown
Aged: 5

Loading

Loading

Loading