Posting your rating...
Plantation Barbados XO Mackmyra Ambassador 6-Year rum

Plantation Barbados XO Mackmyra Ambassador 6-Year

France | Aged | 40.6% ABV

7.0/10
3 ratings
Recommendable to most

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
1
1
1

Rate Plantation Barbados XO Mackmyra Ambassador 6-Year

Tap to Rate
Click to Rate

Have an opinion about this rum?

Signup to rate this rum!Advert Image

Advertisement | Go Premium to remove

3 Plantation Barbados XO Mackmyra Ambassador 6-Year ratings

Sort by: Popularity | Date | Rating

Posted over 1 year ago by Richard from Sweden with 80 ratings

The finishing in smoked whisky-barrels do not hide anywhere in the XO Mackmyra Ambassador, but it's still allright for me, a non-whisky drinker. There are some sweetness left underneath all that smoke and it's quite smooth and full bodied, but you really must be into smoky whiskys to really enjoy this one

Posted over 2 years ago by HunterRomario from Czech Republic with 328 ratings

4 roky zrání v Karibiku v sudu po bourbonu, 1 rok ve Francii v sudu po koňaku Ferrand a následně ještě 1 rok v sudu po švédské single malt whisky Mackmyra.
Alkohol: 40,6 %
Původ: Barbados/Francie
Aroma: Decentní exotické dřevo, kakao, med, trochu třtinové svěžesti. Jde o sušší styl rumové vůně, Mackmyra sudy to posunuly směrem k whisky. Dřevo, dřevotříska, piliny, propolis, lehká lakovost až medicínskost. (86 b)
Chuť: Na jazyku překvapí sladkostí, i když ta postupně ustupuje, chuť ubírá na sladkosti a v dochuti pak znatelně vysychá. Ovocná až medová sladkost činí oproti vůni tento rum už "rumovější". Dochuť suchá, s čerstvým dřevem, piliny, až do popelnatosti. Zajímavých průběh chutí. (89 b)
Body: 88/100
Shrnutí: Ochutnáno v rámci přímého srovnávacího testu s kamarádem, kdy jsme srovnávali sedm single casků Plantation, a pak ještě dvakrát samostatně, díky decové placatce zakoupené v rámci kolektivního nákupu. Zajímavý, netypický kousek, těžko ho přirovnat k nějakému jinému rumu. Osobně mi přijde, že sudy po whisky mají lepší vliv na rum, než mají sudy po rumu na whisky, aspoň co jsem měl dosud tu čest.

Posted 3 years ago by Joe from United States with 42 ratings

Best of the Plantation line.. Sweet. Too sweet as my palate improved. Update: this sucks.