Posting your rating...
Legendario Ron Anejo rum

Legendario Ron Anejo

Cuba | Aged

6.3/10
76 ratings
Tasty, but not quite great

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
2
2
4
7
21
25
9
5
1

Rate Legendario Ron Anejo

Tap to Rate
Click to Rate

Have an opinion about this rum?

Signup to rate this rum!Advert Image

Advertisement | Go Premium to remove

76 Legendario Ron Anejo ratings

Sort by: Popularity | Date | Rating

Ffffff

Posted over 4 years ago by Joola69 from United States with 2838 ratings

Legendario 9 year is impossible to find in the US, but I managed to find a bottle from Germany and how disappointing this is after having tasted the amazing 15 year Gran Reserva. There are very subtle similarities between the Anejo and Gran Reserva, but the additional 6 years of aging makes a world of difference.

Small a 18

Posted almost 5 years ago by Petr Gabriel from Czech Republic with 31 ratings

Cheap sharp rum. Not my kind of taste but might be good in cocktails or on rocks.

Ffffff

Posted over 5 years ago by Michael Evans from United Kingdom with 81 ratings

Very similar to the younger abuelo rums but a little sweeter and a little more harsh. Not great straight but may be a decent mixer rum.

Ffffff

Posted over 5 years ago by Martin Jelen from Czech Republic with 77 ratings

One of my favourite añejos, makes nice cuba libre. I dont mind sipping it time to time. Good Cuban rum taste representation.

Ffffff

Posted almost 7 years ago by HunterRomario from Czech Republic with 321 ratings

Legendario Añejo je krásným příkladem toho, jak české e-shopy rády zestařují rumy. Drtivá většina jich uvádí stáří 9 let, což opět zavání klamavou reklamou (pokud si jsou majitelé stránek pravého stavu vědomi), nebo diletantstvím (když údaje jednoduše opíšou ze stránek jiného obchodu a skutečnost je nijak nezajímá). Na láhvi samotné pak taky žádnou devítku nenajdete. Každopádně se mi tento stav nelíbí, ale abych nekřivdil jen českým prodejcům, tak jsem našel stejný šlendrián například na stránkách italských nebo německých společností. Přímo na stránkách výrobce se ale můžeme dočíst, že se jedná o blend kubánských rumů starých 1, 4, a 6 let, které se smíchají napřed na sílu 47 % a poté jsou smíchány s malým množstvím dezertního vína Moscatel na výsledných 40%. Výsledná směs pak ještě odpočívá a sceluje se 15 dnů v amerických dubových sudech, před lahvováním pak ještě dochází k filtrování. Stejně jako Legendario Elixir de Cuba, který zraje na rozinkách, to tedy není úplně čístý rum. Srovnával jsem oba zmíněné v přímém testu.
Alkohol: 40 %
Původ: Kuba
Aroma: Vůně plná, poměrně hutná, ale ne tak sladká jako u Elixiru de Cuba. Je rumovější, s tóny kůže a čokolády, ke kterým se ale přidává i zjemňující květinové aroma. (85 b)
Chuť: V chuti bez sladkosti, suchý, až trochu „koňakový“ styl, s dochutí, která suchostí připomíná takový ten sherry styl, který známe z whisky, ale je zde více znát dotek bílého vína, to sherry jsem použil jen pro vaši lehčí představu. Ta dochuť je pro mě až divná a rušivá, chuťový zážitek tím trpí. (79 b)
Body: 82
Shrnutí: Tento rum mě sice oslovil svou vůní, ovšem zklamal mě svou chutí, která je pro mě dost fádní, a dochuť je trochu podivná, takže ve výsledku je pro mě lepší sladký Elixir de Cuba 7y.

Ffffff

Posted 2 months ago by Juraj from Slovakia with 35 ratings

Priznam sa ze som cakal torcha viac od Kubanskeho rumu.

Ffffff

Posted 5 months ago by ZTrain1177 from Canada with 65 ratings

A nice tasting rum with hints of vanilla and molasses. Enjoyable with your favorite mix.

Small img 20190501 163517 801

Posted 6 months ago by Frana.cz from Czech Republic with 10 ratings

Rum spíše sladšího typu, ale výborný. Bohužel někteří znají a zaměňují toto Legendario 9y, jen jako elixir, což je sladká a ne moc pitelná věc, která hlavně není ani rum.

Small img 20201126 wa0013

Posted 9 months ago by Ladislao from Russian Federation with 36 ratings

Образец классического кубинскрго рома, обладает хорошей глубиной, карамельно-ирисовые тона, сменяют сливочно-кремовые оттенки. В послевкусие немного перца.

Ffffff

Posted 9 months ago by Rumiverzita CZ from Czech Republic with 5 ratings

A bit better brand then other cubanese Havana Club