loading

Background Image
Preload image
Dictador 10-Year rum

Dictador 10-Year

lukasz avatar image had this rum recently

Colombia | Aged

6.6/10
60 ratings
Tasty, but not quite great
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
2
6
19
21
11
1

Rate Dictador 10-Year

Tap to Rate

Advert Image

Advertisement | Go Premium to remove

Review Images

User review image
User review image
User review image
User review image
User review image
User review image
User review image
User review image
User review image
User review image
User review image
User review image
User review image

60 Dictador 10-Year Ratings

Sort by: Popularity | Newest | Oldest | Rating

Panchieri 🇧🇪 | 18 ratings
Posted over 3 years ago

40% alcohol, Color dark orange
Nice taste, after several months after opening huge increase in taste and aroma of walnuts :) which makes it even better.

Neman3 (PREMIUM) 🇨🇦 | 279 ratings
Posted over 3 years ago

Now there is the youngest of three brothers 12, 20 and 10. And he is great. Easy on nose, well balanced bw dry and sweet. Bites a bit on palate, but that's ok. Very ambitious authentic taste.
Well..aftertaste is limited by number of drinks, always pour more to keep the pleasure longer )

Root-theory 🇵🇱 | 84 ratings
Posted over 5 years ago

Jakim trunkiem można uczcić ważną rocznicę? Może rumem! A jeżeli jeden z naszych rodaków posiada udziały w marce premium? Także ten, ekhm przed państwem dziś mocna i rozpoznawalna marka i jej produkt: Dictador 10. Pewnie już się z nią spotkaliście - często (ale nie wszędzie) w naszych rodzimych sklepach możemy natknąć się na edycję 12 oraz 20 lat. Natomiast rzadziej dostępna jest również 10YO którą to dziś będziemy degustować oraz 9YO którą to widziałem u naszego zachodniego sąsiada. Dzisiejszy trunek pochodzi z oficjalnej, polskiej dystrybucji, opakowany był w dość mało trwały kartonik ze spolszczeniami oraz małym gratisem - kulą do lodu. Ciekawostką jest fakt, iż o wersjach 9YO oraz 10YO nie dowiecie się nic ze strony producenta... Zawsze mnie to zaskakuje - no coż zobaczymy co da trunek i dlaczego producent się nim nie chwali.

ZAPACH: Marcepan, kakao, troszkę rozpuszczalnika i przypalonych migdałów które trochę psuja efekt całości. W tle beczka oraz ułożony alkohol.

SMAK: Słodycz, dużo słodkiego, wanilia, kakao, dużo toffi. Delikatna kawa a tle beczka oraz czerwone owoce. Z lodem bajka - nic więcej nie trzeba.

Słodycz całości jest duża, trunek z drinkiem staje się wręcz "obrzydliwie" słodki i trzeba umiejętnie z nim postępować aby dawał przyjemność - a uwierzcie mi słodkie to ja lubię lecz tu wystąpiła przesada. Także do lodu będzie wystarczający, może także zachęcić w ten sposób tych znajomych, co z rumem mieli niewiele do czynienia albo kojarzą go z tanim, "czeskim napitkiem". Podsumowując - rum z duszą jednak trochę nie wyważony, ale doskonały do sippingu. Ładna butelka, korkowana korkiem z logo producenta oraz krótkim opisem w naszym języku - tutaj należy się mała pochwała.

P.S. - Tak myślę, że na kolejnych świątecznych zakupach w NRD/RFN "zanabędę" wspomnianą odmianę która leżakowała 9 lat - pamiętam że była w sklepach sieci Real,- za 29,99 Euro.

OCENA: 76/100

lukasz 🇵🇱 | 14 ratings
Posted 4 days ago

Mniej słodki, mniej doprawiony i bardziej płaski smak,niż 12 i 20. Kupiłem z ciekawości, ale nie żałuję. To poprawny rum.

Jaycee 🇦🇺 | 67 ratings
Posted 8 months ago

A lovely start into my Dictador journey. A great nose, smelled so good right from the opening I knew I would enjoy this rum. Taste of vanilla, honey, brown sugar sweet to start but fades nicely. 40% abv is a little under my preference. Just shy of an eight

Zboubinho 🇫🇷 | 30 ratings
Posted 11 months ago

At first drink, I was skeptical : caramel/cocoa flavour that I did not appreciate. Then, I found it better but not my taste/ kind of rum.

SPEHUN (BASIC) 🇭🇺 | 112 ratings
Posted 1 year ago

Sajnos nagyon gyíkfing, de szeretem a márkát így 6 pont. (de csak emiatt) 😁

lambrusco 🇮🇹 | 6 ratings
Posted 1 year ago

tasty and good nose, nice color give it a try if u like licorice. good value for money (paid 33€) makes me want to upgrade to dictador 12.

Jaroslav Nečas 🇨🇿 | 79 ratings
Posted over 1 year ago

Nemohu si pomoci, ale rum je barvou, chutí i vůní strašně podobný svému 12-ti letému "bratrovi".

Laurent (BASIC) 🇫🇷 | 28 ratings
Posted 2 years ago

Rhum très bon avec son caractère pour un 10 ans , hâte de goûter les plus anciens ou plus travaillés .
Brand Details

Company: Dictador
Type: Aged
Raw Material: Unknown
Brand Process: Unknown
Distillation Type: Unknown
Name: 10-Year
Years Aged: 10

Loading

Articles

Loading

Loading