Loading...

Background Image
Preload image
Dictador 10-Year rum

Dictador 10-Year

Colombia | Aged

6.6/10
63 ratings
Tasty, but not quite great
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
0
0
0
1
7
21
22
11
1
0

Rate Dictador 10-Year

Tap to Rate

Review Images

User review image
User review image
User review image
User review image
User review image
User review image
User review image

63 Dictador 10-Year Ratings

Sort by: Popularity | Newest | Oldest | Rating

Jara 🇨🇿 | 353 ratings
Posted 29 days ago

Vůně: Kofila, koření
Chuť: Kofila, koření, vanilka, karamel
Dochuť? Kofila
Ochutnáno Rumfest Trnava 2024.
6,4/10

Panchieri 🇧🇪 | 18 ratings
Posted over 3 years ago

40% alcohol, Color dark orange
Nice taste, after several months after opening huge increase in taste and aroma of walnuts :) which makes it even better.

Neman3 (PREMIUM) 🇨🇦 | 297 ratings
Posted over 3 years ago

Now there is the youngest of three brothers 12, 20 and 10. And he is great. Easy on nose, well balanced bw dry and sweet. Bites a bit on palate, but that's ok. Very ambitious authentic taste.
Well..aftertaste is limited by number of drinks, always pour more to keep the pleasure longer )

Root-theory 🇵🇱 | 84 ratings
Posted over 5 years ago

Jakim trunkiem można uczcić ważną rocznicę? Może rumem! A jeżeli jeden z naszych rodaków posiada udziały w marce premium? Także ten, ekhm przed państwem dziś mocna i rozpoznawalna marka i jej produkt: Dictador 10. Pewnie już się z nią spotkaliście - często (ale nie wszędzie) w naszych rodzimych sklepach możemy natknąć się na edycję 12 oraz 20 lat. Natomiast rzadziej dostępna jest również 10YO którą to dziś będziemy degustować oraz 9YO którą to widziałem u naszego zachodniego sąsiada. Dzisiejszy trunek pochodzi z oficjalnej, polskiej dystrybucji, opakowany był w dość mało trwały kartonik ze spolszczeniami oraz małym gratisem - kulą do lodu. Ciekawostką jest fakt, iż o wersjach 9YO oraz 10YO nie dowiecie się nic ze strony producenta... Zawsze mnie to zaskakuje - no coż zobaczymy co da trunek i dlaczego producent się nim nie chwali.

ZAPACH: Marcepan, kakao, troszkę rozpuszczalnika i przypalonych migdałów które trochę psuja efekt całości. W tle beczka oraz ułożony alkohol.

SMAK: Słodycz, dużo słodkiego, wanilia, kakao, dużo toffi. Delikatna kawa a tle beczka oraz czerwone owoce. Z lodem bajka - nic więcej nie trzeba.

Słodycz całości jest duża, trunek z drinkiem staje się wręcz "obrzydliwie" słodki i trzeba umiejętnie z nim postępować aby dawał przyjemność - a uwierzcie mi słodkie to ja lubię lecz tu wystąpiła przesada. Także do lodu będzie wystarczający, może także zachęcić w ten sposób tych znajomych, co z rumem mieli niewiele do czynienia albo kojarzą go z tanim, "czeskim napitkiem". Podsumowując - rum z duszą jednak trochę nie wyważony, ale doskonały do sippingu. Ładna butelka, korkowana korkiem z logo producenta oraz krótkim opisem w naszym języku - tutaj należy się mała pochwała.

P.S. - Tak myślę, że na kolejnych świątecznych zakupach w NRD/RFN "zanabędę" wspomnianą odmianę która leżakowała 9 lat - pamiętam że była w sklepach sieci Real,- za 29,99 Euro.

OCENA: 76/100

Deadfame 🇸🇰 | 66 ratings
Posted 1 month ago

Oproti 12 rocnemu by som ho hodnotil velmi podobne ale je tam nieco rusive. Neviem to presne identifikovat, viac tam preraza alkoholovost a technicke chute, mozno olejovost. Nieco take

mcsolar 🇨🇿 | 57 ratings
Posted 3 months ago

It was gift from my wife's granma. A great nose, smelled so good right from the opening I knew I would enjoy this rum. I am looking forward for another Dictador rums.

ripperussr 🇨🇿 | 602 ratings
Posted 4 months ago

Caramel, coffee, hazelnuts and molases and maple syrup in aroma; coffee, caramel, licorice and vanilla finish in body; roasted tail.

lukasz 🇵🇱 | 31 ratings
Posted 5 months ago

Mniej słodki, mniej doprawiony i bardziej płaski smak,niż 12 i 20. Kupiłem z ciekawości, ale nie żałuję. To poprawny rum.

Jaycee 🇦🇺 | 72 ratings
Posted 1 year ago

A lovely start into my Dictador journey. A great nose, smelled so good right from the opening I knew I would enjoy this rum. Taste of vanilla, honey, brown sugar sweet to start but fades nicely. 40% abv is a little under my preference. Just shy of an eight

Zboubinho 🇫🇷 | 30 ratings
Posted over 1 year ago

At first drink, I was skeptical : caramel/cocoa flavour that I did not appreciate. Then, I found it better but not my taste/ kind of rum.
Brand Details

Type: Aged
Company: Dictador
Country: Colombia
Years Aged: 10
Raw Material: Unknown
Process: Unknown
Distillation: Unknown
Women Led: No

Articles

Loading...