Plantation 2003 St. Lucia rum

Plantation 2003 St. Lucia

Multiple | Aged

7.8/10
30 ratings
Recommendable to most
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
1
2
8
7
11
1

Rate Plantation 2003 St. Lucia

Tap to Rate

Have an opinion about this rum?

Signup to rate this rum!Advert Image

Advertisement | Go Premium to remove

Advert Image

Advertisement | Go Premium to remove

Review Images

User review image
User review image

30 Plantation 2003 St. Lucia ratings

Sort by: Popularity | Newest | Oldest | Rating

Jesper Frandsen 🇩🇰 | 50 ratings
Posted over 5 years ago

Rigtig god rom minder om Caroni 15 i en meget mild udgave

Teis Madsen 🇩🇰 | 114 ratings
Posted almost 6 years ago

Minder utroligt meget om whisky og er meget røget i sin smag.

HunterRomario 🇨🇿 | 329 ratings
Posted over 6 years ago

Alkohol: 43 %
Původ: Svatá Lucie
Aroma: Tak něco takového jsme tu ještě neměli. Zvláštní laková (spíš ředidlová) vůně, která je zároveň nasládlá. Najdeme tu opečené ovoce, pečený banán, trochu mízy v agricole stylu, čerstvá třtinová šťáva, třtinový cukr, exotické dřevo, je cítit i náplň klasických československých rumových pralinek (ale hodně zesílená). (89 b)
Chuť: Při první ochutnávce mi přišel o dost silnější, než udávaných 43%, ale postupně jsem si zvykl a už bych přes 50% nehádal. Tenhle rum je hodně medicinální (asi byli na školení u Angostury), brutálně ředidlová (vím, zní to hrozně, ale myslím to v pozitivním smyslu),je v tom medicinální suchost smíchaná s ovocnou sladkostí, která je hodně výrazná. Míchá se nám tu i agricole příchuť, ale opět v dobrém, i nějaké citrusy se najdou. V dochuti štiplavá kořenitost, skořice, hřebíček (ten hlavně), medicínskost, přitom je suchá i nasládlá dohromady. (92 b)
Shrnutí: Ochutnán s josém na naší českolipské akci a pak ještě hodněkrát. V lahvi už moc nezbývá, ale už mám koupenou další. Tohle je další skvělý objev, úžasně originální rum. Nevím, jestli podobný charakter je typickou známkou rumů z tohoto malého ostrůvku, protože jsem jiný rum ze Svaté Lucie ještě nepil, ale umělecký dojem a originalita je za plný počet bodů. Zároveń ale musím upozornit, že to není úplně styl, který bude chutnat většině, což už jsem si vyzkoušel. S josém jsme se na kvalitách shodli, ale další dva mí parťáci to nadšení nesdíleli. Takže pokud možno napřed ochutnejte před nákupem. Čímž se dostávám k další silné stránce tohoto rumu, a tou je cena. Dá se sehnat za sedm stovek, což je paráda.
Body: 91

Loldelagohelle 🇫🇷 | 188 ratings
Posted over 6 years ago

Ce rhum est tres fort en nez avec un gout unique de goudron de fumé et de cafe cacao.En gout on est proche d un wisky tourbe avec beaucoup de puissance et un cote fume tres present.En finale on revient sur une note plus douce de poire.
Bien fait et puissant on retrouve la qualité plantation.
Toutefois j aime le whisky tourbe et la on est entre whisky et rhum et ca me correspond moins.car dans le rhum j aime le cote sucre et le cote sec dans le whisky.donc pas a mon gout.note 8.2.
Ps en le regoutant je l apprecie de plus en plus.note 7 au depart,j ai ensuite mis 8, j y mettrais presque un 9 aujourd hui,car il a ce cote si rare : atypique!

Jonny Olsson 🇸🇪 | 162 ratings
Posted over 7 years ago

I had friends home for a Rum testing and this Rum was liked and scored high among them. Stored in Bourbon fat and extra storage in France. Prised okay in Sweden at 44 Euros.

Wolfe Tone 🇳🇱 | 97 ratings
Posted 7 months ago

I love the St. Lucia rums from Plantation, they are always interesting, with some smoke, seaspray, soot, wood shavings, honey, caramel and pepper. Solid dram.

Calmar 🇷🇺 | 25 ratings
Posted over 3 years ago

Напомнил мне фиджийский бочковой ром от The Rum Cask, столь же извращённый, но притягательный запах солёного сала с чесноком доминирует в аромате, а вот во вкусе - сладость, опять же с привкусом солёного сала, масла - прекрасно по-моему. 9/10

Hr Jensen 🇩🇰 | 15 ratings
Posted 4 years ago

Ikke en rom for mig, meget røget, og smager generelt meget af whisky. Dog en lang behagelig eftersmag. Men ikke en rom jeg vil købe igen.

Anders Skjødt Hansen 🇩🇰 | 65 ratings
Posted almost 5 years ago

Endnu en rom jeg gerne vil have i min samling der hjemme.

Andy Tee 🇲🇾 | 148 ratings
Posted 5 years ago

N- Bourbon-ish cinnamon, plum and mixed spices, hints of cut-grass and white oak, perhaps some charred notes with honey arriving late, and roasted local buttered coffee bean (kopi-o) and creamy milky chocolate at the tails, may be some almonds too. Gentle and pleasant. (21/25)

P- Medium body that sit well on palate, sour fruits, sour honey and sweet candy. Smokes charred notes whispering. A dose too heavy on off tone white oak with scents of paper on retro-breath dented the otherwise nice flavours. (18/25)

F- Medium, smooth with fine sweetness that sits, dash of szechuan pepper coating that numbs the tongue with pleasant minty feels, soothing. (20/25)

Balanced - (18/25)

Weighted Rate:- 77pt

— at The Rum Bar KL
Brand Details

Name: 2003 St. Lucia
Company: Plantation
Type: Aged
Distillation: Unknown
Distilled: 2003

Loading

Loading

Loading

Loading