loading

Plantation 2003 St. Lucia rum

Plantation 2003 St. Lucia

Multiple | Aged

7.8/10
31 ratings
Recommendable to most
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
1
3
8
7
11
1

Rate Plantation 2003 St. Lucia

Tap to Rate

Review Images

User review image
User review image

31 Plantation 2003 St. Lucia Ratings

Sort by: Popularity | Newest | Oldest | Rating

Jesper Frandsen 🇩🇰 | 50 ratings
Posted over 6 years ago

Rigtig god rom minder om Caroni 15 i en meget mild udgave

Teis Madsen 🇩🇰 | 115 ratings
Posted 7 years ago

Minder utroligt meget om whisky og er meget røget i sin smag.

Jonny Olsson 🇸🇪 | 162 ratings
Posted over 8 years ago

I had friends home for a Rum testing and this Rum was liked and scored high among them. Stored in Bourbon fat and extra storage in France. Prised okay in Sweden at 44 Euros.

Hr Jensen 🇩🇰 | 15 ratings
Posted over 5 years ago

Ikke en rom for mig, meget røget, og smager generelt meget af whisky. Dog en lang behagelig eftersmag. Men ikke en rom jeg vil købe igen.

Anders Skjødt Hansen 🇩🇰 | 65 ratings
Posted 6 years ago

Endnu en rom jeg gerne vil have i min samling der hjemme.

HunterRomario 🇨🇿 | 376 ratings
Posted over 7 years ago

Alkohol: 43 %
Původ: Svatá Lucie
Aroma: Tak něco takového jsme tu ještě neměli. Zvláštní laková (spíš ředidlová) vůně, která je zároveň nasládlá. Najdeme tu opečené ovoce, pečený banán, trochu mízy v agricole stylu, čerstvá třtinová šťáva, třtinový cukr, exotické dřevo, je cítit i náplň klasických československých rumových pralinek (ale hodně zesílená). (89 b)
Chuť: Při první ochutnávce mi přišel o dost silnější, než udávaných 43%, ale postupně jsem si zvykl a už bych přes 50% nehádal. Tenhle rum je hodně medicinální (asi byli na školení u Angostury), brutálně ředidlová (vím, zní to hrozně, ale myslím to v pozitivním smyslu),je v tom medicinální suchost smíchaná s ovocnou sladkostí, která je hodně výrazná. Míchá se nám tu i agricole příchuť, ale opět v dobrém, i nějaké citrusy se najdou. V dochuti štiplavá kořenitost, skořice, hřebíček (ten hlavně), medicínskost, přitom je suchá i nasládlá dohromady. (92 b)
Shrnutí: Ochutnán s josém na naší českolipské akci a pak ještě hodněkrát. V lahvi už moc nezbývá, ale už mám koupenou další. Tohle je další skvělý objev, úžasně originální rum. Nevím, jestli podobný charakter je typickou známkou rumů z tohoto malého ostrůvku, protože jsem jiný rum ze Svaté Lucie ještě nepil, ale umělecký dojem a originalita je za plný počet bodů. Zároveń ale musím upozornit, že to není úplně styl, který bude chutnat většině, což už jsem si vyzkoušel. S josém jsme se na kvalitách shodli, ale další dva mí parťáci to nadšení nesdíleli. Takže pokud možno napřed ochutnejte před nákupem. Čímž se dostávám k další silné stránce tohoto rumu, a tou je cena. Dá se sehnat za sedm stovek, což je paráda.
Body: 91

Loldelagohelle 🇫🇷 | 189 ratings
Posted almost 8 years ago

Ce rhum est tres fort en nez avec un gout unique de goudron de fumé et de cafe cacao.En gout on est proche d un wisky tourbe avec beaucoup de puissance et un cote fume tres present.En finale on revient sur une note plus douce de poire.
Bien fait et puissant on retrouve la qualité plantation.
Toutefois j aime le whisky tourbe et la on est entre whisky et rhum et ca me correspond moins.car dans le rhum j aime le cote sucre et le cote sec dans le whisky.donc pas a mon gout.note 8.2.
Ps en le regoutant je l apprecie de plus en plus.note 7 au depart,j ai ensuite mis 8, j y mettrais presque un 9 aujourd hui,car il a ce cote si rare : atypique!

martin jeppesen 🇩🇰 | 256 ratings
Posted over 8 years ago

Great and powerfull nose. There's heavy fruity notes of berries, mango and ripe banana combined with a mix of barrel, pepper, rubber and a hint of molasse. The medium to heavy bodied palette offers pot still characteristics with a manly dose of fruits, barrel and slightly tar like notes and rubber. Unlike most rums that finish slightly spicy, this rum finishes with delicious sweet molasse. Perhaps there's a glimps of the "velier" tasteprofile shimmering in this rum and I find it to be really good value. (8,5)

Wekke 🇧🇪 | 68 ratings
Posted 11 months ago

I'm not sure what to think about this one. I don't love it but don't hate it either.

Wolfe Tone 🇳🇱 | 117 ratings
Posted almost 2 years ago

I love the St. Lucia rums from Plantation, they are always interesting, with some smoke, seaspray, soot, wood shavings, honey, caramel and pepper. Solid dram.
Brand Details

Name: 2003 St. Lucia
Company: Plantation
Type: Aged
Distillations: Unknown
Distilled: 2003

Loading

Loading

Loading