Posting your rating...
Bozkov Republica Reserva rum

Bozkov Republica Reserva

Czech Republic | Aged

6.4/10(30 ratings)
Tasty, but not quite great

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
1
4
7
13
5

Rate Bozkov Republica Reserva

Tap to Rate
Click to Rate

Have an opinion about this rum?

Signup to rate this rum!Advert Image

Advertisement | Go Premium to remove

30 Bozkov Republica Reserva ratings

Sort by: Popularity | Date | Rating

Ffffff

Posted 5 months ago by Seko from Czech Republic with 118 ratings

The alcohol is still young and a bit rough, but at least it tastes more as rum than its cheaper brother Republica Exclusive. The sugar content is still too high for me to really enjoy. The nose and taste is hard to pinpoint, it is a mixture of rums and styles, the nose is spices, a hint of Jamaica, the middle of the taste profile reminds me a bit of Panama (but panama rum is actually not in the mix), with tobacco and wood, followed by caramel, the aftertaste is spicy and somehow lost in the sugar.

Ffffff

Posted over 1 year ago by shaacul from Czech Republic with 79 ratings

Hodně lidí bylo nadšených s první Božkov Republiky (Exclusive), mě taky chutnala, ale nějak rychle se to přepilo, přece jenom kvalitou je to spíž na mix než upíjení. Reserva je velmi příjemný posun, zase je to honěné cukrem (chuť) a karamelem (barva a vůně), to je ale i řada dalších rumů jihoamerického stylu. Voní velmi dobře, chuť trochu sladší, ale stále příjemná. Docela by mě zajímalo slepé testování třeba s El Doradem 12 nebo Aniversariem. Tahle kvalita by si podle mě zasloužila na láhev špunt a ne ten trapný uzávěr.

Ffffff

Posted over 1 year ago by HunterRomario from Czech Republic with 314 ratings

Novinka od Božkova, Republica Reserva, je namíchána ze šesti třtinových rumů pocházejících z Nikaraguy, Barbadosu, Dominikánské republiky, Trinidadu, Guyany a Jamajky, z nichž některé zrály v dubových sudech až 12 let. Oproti Republice Exclusive se nám krom přidání rumů z Trinidadu a Guyany zvedl alkohol ze 38 % na 40 %.
Aroma: Karamel, medovina, med, povidla, včelí plástve. Nasládlá, hřejivá a příjemná vůně. (88 b)
Chuť: Karamel, ořechy, čokoládové pralinky, exotická dřevitost, v dochuti pak pomerančová marmeláda a tmavá čokoláda. (86 b)
Body: 87/100
Shrnutí: Novinka od Božkova mě hodně překvapila, takový skok v kvalitě oproti Republice Exclusive jsem nečekal. Tohle už je kvalita, která může směle konkurovat rumům násobně dražším. Jen jsem ochutnal, a rovnou jsem ho šel koupit, tohle vypadá na stálici mého baru. Když nebudu brát doporučovanou cenu, ale akční, za kterou je momentálně v HyperAlbertu, tedy 0,5 litru za 319 korun (0,7 litru pak v akci za 449 korun), tak oproti základní Republice je ten pokrok za 100 korun příplatku opravdu nečekaně velký. Momentálně i jeden z nejlepších poměrů cena/výkon na našem trhu.

Ffffff

Posted 4 months ago by Adrian Adame from Czech Republic with 338 ratings

Ta základní Republica mne hodně zklamala. Ovšem tohle je jiná kapitola, blend vyzrálejších rumů je příjemný, 40% jemných, štipne před koncem, ovoce, nasládlost. V této cenové relaci nemá velmi chutný počin

Ffffff

Posted 6 months ago by Hefron from Czech Republic with 73 ratings

Republica Reserva je oproti Republice Exclusiv sladší, ale jinak se od ní až tak moc neliší. Je to rum ostřejšího zakončení v hrdle, ale stejně jako na její sestře Exclusiv mi na ní něco chybí. Nějaký ten "chuťový zážitek", nějaká zvláštnost. Jinak je to ale dobrý rum na posezení s přáteli, kdy se až tak neřeší co se pije a nikoho neurazí.

Ffffff

Posted over 1 year ago by Jara from Czech Republic with 47 ratings

Konečně jsme se dočkali, my po oceánu věčně toužící mořští vlci ze srdce Evropy, slušného rumu vyrobeného u nás. Opravdu stojí za to si připlati. Dubové sudy jsou tu znát, i ta barva je nádherná. Má to už trochu úroveň. Doporučuji vyzkoušet!

Ffffff

Posted 24 days ago by tondak80 from Czech Republic with 37 ratings

oproti základní Republice, která mě přivedla k "pravým" rumům a opravdu mi chutnala je tohle totální zklamání, chemická chuť i vůně, hnusný ocas, pro mě naprosto nepitelné, nešlo to ani s Colou

Ffffff

Posted 3 months ago by Alex Fisher from Czech Republic with 12 ratings

Budu opakovat svou recenzi z klasické Republiky.. Krásná láhev a tím to končí. Chuť i vůně výrazně alkoholová s nádechem sladkosti karamelu. Oproti standard verzi jemnější, s ledem se to dá, lepší s colou, jinam za mně vůbec. Třeba je chyba u mě..

Small img 1323

Posted 4 months ago by Simson from Czech Republic with 47 ratings

Basically, it would be a similar review that I wrote for the rum Božkov Republica Exclusive. Here are the main differences between the two rums:

1) After pouring, Republica Reserva smells much more to me. It has such a very pleasant intense vanilla-fruit-caramel aroma. Republica Exclusive is so weaker.
2) I didn't notice such a big difference in taste. Republica Reserva is a little less sweet than Republica Exlusive, but it's definitely still sweeter rum. Sweetness (not taste) is something between Don Papa and Diplomatico Reserva Exlusiva. I like the Republica Reserva more.

Overall rating: 6 of 10

Ffffff

Posted 5 months ago by Kazisvet from Slovakia with 26 ratings

Ide o mierne lepšiu verziu oproti klasickej exclusiva verzii. Opäť príjemne prekvapil. Mierne nasládle tóny a žiadna pachuť.

Ffffff

Posted 5 months ago by Muro9919 from Slovakia with 15 ratings

Osobné mi moc nechytil aróma bola príliš umelá a pralinkova