Posting your rating...
Plantation Haiti XO Single Cask Dry Curaçao rum

Plantation Haiti XO Single Cask Dry Curaçao

Caribbean | Aged

6.0/10
2 ratings
Tasty, but not quite great

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
1
1

Rate Plantation Haiti XO Single Cask Dry Curaçao

Tap to Rate
Click to Rate

Have an opinion about this rum?

Signup to rate this rum!Advert Image

Advertisement | Go Premium to remove

Advert Image

Advertisement | Go Premium to remove

2 Plantation Haiti XO Single Cask Dry Curaçao ratings

Sort by: Popularity | Date | Rating

Ffffff

Posted almost 2 years ago by M.R.J. from Finland with 205 ratings

This is, of course, a Barbancourt base rum, mucked up in France with a "dry Curacao" cask. Well, the resulting spirit does not do justice to Barbancourt. An awful melange of odd flavours with a stingy taste, which even the added copious sugar amounts (called dosage in the world of rums spoiling) cannot hide. Awful.

Ffffff

Posted almost 2 years ago by HunterRomario from Czech Republic with 319 ratings

5 let zrání v Karibiku v sudu po bourbonu, 1 rok ve Francii v sudu po koňaku Ferrand a následně ještě rok v sudu po likéru Pierre Ferrand Dry Curaçao, což je suchý likér na bázi pomerančové kůry, s obsahem alkoholu 40%.
Alkohol: 40,2 %
Původ: Haiti/Francie
Aroma: Intenzivní, až opulentní vůně. Klasické ČSSR rumové pralinky, k tomu trocha sladké ředidlovosti, je to takové sladce "upatlané", med, žužu, marshmallow, třtina, mix tropického ovoce v džusu, ovocná kyselkavost. (92 b)
Chuť: Zprvu je v chuti dost sladký, pak chytne zvláštní kořenitý šmrnc. Sladce ředidlový, objeví se rumové pralinky, třtina, turecký med, v dochuti pak nahořklá pomerančová kůra. (88 b)
Body: 90/100
Shrnutí: Ochutnáno v rámci přímého srovnávacího testu s kamarádem, kdy jsme srovnávali sedm single casků Plantation, a pak ještě dvakrát samostatně, díky decové placatce zakoupené v rámci kolektivního nákupu. Velmi nezvyklé dozrávání, jehož výsledkem je nevšední a zajímavý rum, který ale asi nebude pro každého, myslím, že bude buď milován, nebo nenáviděn.