Posting your rating...
Plantation Barbados XO Mackmyra Ambassador Single Cask rum

Plantation Barbados XO Mackmyra Ambassador Single Cask

Caribbean | Aged

8.0/10
2 ratings
That's some good stuff

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
1
1

Rate Plantation Barbados XO Mackmyra Ambassador Single Cask

Tap to Rate
Click to Rate

Have an opinion about this rum?

Signup to rate this rum!Advert Image

Advertisement | Go Premium to remove

Advert Image

Advertisement | Go Premium to remove

2 Plantation Barbados XO Mackmyra Ambassador Single Cask ratings

Sort by: Popularity | Date | Rating

Small alien 200 200

Posted 11 months ago by Richard from Sweden with 75 ratings

The finishing in smoked whisky-barrels do not hide anywhere in the XO Mackmyra Ambassador, but it's still allright for me, a non-whisky drinker. There are some sweetness left underneath all that smoke and it's quite smooth and full bodied, but you really must be into smoky whiskys to really enjoy this one

Ffffff

Posted 2 years ago by HunterRomario from Czech Republic with 319 ratings

4 roky zrání v Karibiku v sudu po bourbonu, 1 rok ve Francii v sudu po koňaku Ferrand a následně ještě 1 rok v sudu po švédské single malt whisky Mackmyra.
Alkohol: 40,6 %
Původ: Barbados/Francie
Aroma: Decentní exotické dřevo, kakao, med, trochu třtinové svěžesti. Jde o sušší styl rumové vůně, Mackmyra sudy to posunuly směrem k whisky. Dřevo, dřevotříska, piliny, propolis, lehká lakovost až medicínskost. (86 b)
Chuť: Na jazyku překvapí sladkostí, i když ta postupně ustupuje, chuť ubírá na sladkosti a v dochuti pak znatelně vysychá. Ovocná až medová sladkost činí oproti vůni tento rum už "rumovější". Dochuť suchá, s čerstvým dřevem, piliny, až do popelnatosti. Zajímavých průběh chutí. (89 b)
Body: 88/100
Shrnutí: Ochutnáno v rámci přímého srovnávacího testu s kamarádem, kdy jsme srovnávali sedm single casků Plantation, a pak ještě dvakrát samostatně, díky decové placatce zakoupené v rámci kolektivního nákupu. Zajímavý, netypický kousek, těžko ho přirovnat k nějakému jinému rumu. Osobně mi přijde, že sudy po whisky mají lepší vliv na rum, než mají sudy po rumu na whisky, aspoň co jsem měl dosud tu čest.