Posting your rating...
Bandita 3-Year rum

Rate Bandita 3-Year

Tap to Rate
Click to Rate

Have an opinion about this rum?

Signup to rate this rum!


5 Bandita 3-Year ratings

Sort by: Popularity | Date | Rating

Posted over 2 years ago by HunterRomario from Czech Republic with 285 ratings

Ač na lahvi je ve složení napsáno, že je vyroben z destilátu z cukrové třtiny, má označení tuzemák. Asi to později přehodnotili, že si tím spíš škodí a nově má tento rum označení Bandita Original Aged 3 years. My však pili s kamarádem ještě starou edici s nápisem Tuzemák.
Alkohol: 40 %
Původ: ČR/Panama
Aroma: Kořenitější vůně rumových pralinek. Bohužel trochu plastová. Té uměliny je škoda. (78 b)
Chuť: Prostě tuzemák. Rumové pralinky. Sladkost asi tak 30%. V rámci tuzemáků určitě ten lepší. (76 b)
Body: 77/100
Shrnutí: Ochutnávali jsme s kamarádem na dalším degustačním večeru. V akci za 360 korun, no nevím, nevím... I když obsahuje pravý třtinový destilát, ve výsledku stejně chutná "tuzemsky" a to mi moc zajímavé nepřišlo.
Info z heuréky: Bandita Rum je klasický český tuzemský rum, vyráběný podle původní receptury z 19. století, který je vylepšený použitím 3 - 5 let starých karibských rumů. Svou vanilkovou chuť a aroma získal díky maceraci pravých vanilkových lusků. Krásnou barvu má díky karamelu.
Případně aktuální info k 3 yo verzi z oficiálních stránek: BANDITA ORIGINAL je typický rum vyrobený dle původních receptur námořnického rumu o síle 40% alkoholu. Pro výrobu používáme tříletý panamský rum ve kterém macerujeme pravé vanilkové lusky a přidáváme karamel.

Posted almost 3 years ago by Peter Kalnai from Czech Republic with 34 ratings

This is an attempt for improvement of the traditional Czech domestic rum called "Tuzemak" = Inlander rum. Unlike the fake substitute spirit, Bandita is based on real rum that ages 3 years in Panama. The result: it's not that rough, however still far from being great. It may be good for everyday consumption, but for the exceptional occasions there're many more excellent alternatives. A nice bottle label.

Posted 9 months ago by Adrian Adame (PREMIUM) from Czech Republic with 220 ratings

Nasládlý, voňavý po vanilce, v této cenové relaci zajímavá volba

Posted over 1 year ago by Luke from Czech Republic with 95 ratings

Hodnocení 6+, protože za tu cenu je to opravdu pitelné, no holt není to elixír :-) je to prostě rum, ale díky cukrové třtině tam není tolik pachutí jako ve standardním tuzemáku.

Posted almost 2 years ago by Jaroslav Nečas from Czech Republic with 54 ratings

Chutná podobně jako v Čechách známý tuzemák, ovšem je vyrobený z cukrové třtiny.