Posting your rating...
Santero 7-Year rum

Santero 7-Year

Cuba | Aged

4.7/10 (6 ratings)
Flawed with a glimmer of hope

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
2
4

Rate Santero 7-Year

Tap to Rate
Click to Rate

Have an opinion about this rum?

Signup to rate this rum!


6 Santero 7-Year ratings

Sort by: Popularity | Date | Rating

Ffffff

Posted over 1 year ago by Longjohnsilver from Italy with 44 ratings

Rum veramente mediocre, oggettivamente una mezza ciofeca

Ffffff

Posted almost 2 years ago by Natan from Israel with 15 ratings

Lots of it... actually I had the 9 years old and for a warm afternoon was ok

Ffffff

Posted about 2 years ago by Joola69 from United States with 2649 ratings

Enjoyed a glass of Ron Santero 7y at La Bodequita del Medio in Ciudad de Mexico. Bottle is rather basic, but the label design is nice and unique. Color is golden indicating very little added sugars. Alcohol and wood to the nose and palate. Quite some burn at the end without being nasty. Mixes better in a classy Mojito instead of acting up as a proper neat sipper.

Ffffff

Posted about 2 years ago by Root-theory from Poland with 52 ratings

Zimowy wypad na narty, Czechy - środkowo europejska kolebka rumu - przynajmniej widać to po uginających się od jego sklepowych półkach. Przydrożny supermarket, do wyboru min. kubański rum Santero w trzech odmianach - 3yo, 5yo oraz 7yo. Wybór jak zwykle okazał się prosty mimo iż środkowa wersja posiadała w komplecie szklanki opakowane w ozdobny kartonik. Jednak moja lepsza połowa stwierdziła iż nie są zbyt urodziwe za co bardzo dziękuje - szklanki oraz wszelakie naczynia lubię lecz ostatnio ich za dużo mam. Także dziś na warsztat idzie rum Santero w wersji leżakującej minimum 7 lat.

ZAPACH: Hibiskus, palony cukier, zmęczone beczki, daleko w tle kawa. Zapach średnio intensywny - alkohol obecny lecz nie wyczuwalny od razu.

SMAK: Początkowo płaski, czarna herbata, ciastka zbożowe, daleko w tle palone cukrowe aromaty, delikatne bandaże ale sama słodycz niewielka. Niestety niewiele się tu dzieje

Co można powiedzieć? Mam dużą miłość do Kubańskich rumów, ale ten niestety ma tylko zalążek ducha z tego komunistycznego kraju oraz mimo już pewnego - słusznego jak na rum wieku niewiele od siebie daje. Spodziewałem się więcej a otrzymałem dość płaską masówkę.

Bardzo mnie zdziwiło iż na nakrętce oraz gwincie osadzała się biała substancja coś jak twardy osad (sacharoza?) która utrudnia odkręcanie korka butelki po odstaniu tygodnia od ostatniego użycia. Mam dziwne wrażenie ze rum był dosłodzony po okresie dojrzewania - nie jest to normalna sytuacja...

OCENA: 54/100

Ffffff

Posted over 2 years ago by hyenik from Czech Republic with 110 ratings

will be not my favourite label. Tried 3,5,7, year and only honey elixir was drinkable, sorry.

Ffffff

Posted over 3 years ago by Jagsroy (PREMIUM) from Canada with 157 ratings

38% ABV, this light Cuban rum emits aromas of caramel and orange peel. Better for mixing than sipping.