Posting your rating...
12
Default bottle

Rate Plantation Barbados 12-Year Single Cask Wild Cherry Finish

Tap to Rate
Click to Rate

Have an opinion about this rum?

Signup to rate this rum!


12 Plantation Barbados 12-Year Single Cask Wild Cherry Finish ratings

Sort by: Popularity | Date | Rating

Po výzkumníka rumů z Barbadosu obecně a Plantation obzvlášť povinnost, kór když to bylo k mání za třetinu ceny jiných single cask Plantation rumů. Podle očekávání jde o dost bizarní pití.

O nějaké vůni není v prvním nadechnutí ani řeči - smrdí to jako aceton. Což pro mě apriori nebyla špatná rekomendadace - jediný alkohol s podobným zápachem, co znám, byla před 30 lety jedna slovenská morušovice - nejlepší domácí pálenka, jakou jsem kdy v životě okusil.
Když se sklenka nechá odstát, vystane temně hořké pozadí s nádechem vůně dobrého sherry.

Chuť je zdrcující. Naprosto nepodobná jakémukoli jinému rumu, co znám, a přitom velmi rumová. Zároveň ovšem neobyčejně whisková - dřevitostí mi připomněla některé highland single maltky. Jako u všech ostatních mnohovrstevnatých rumů i v tomhle najdete skoro cokoliv, podle okamžité chuti a nálady. Dokonce i ten "třešňový finiš" jsem v tom nakonec odhalil; jakmile ho jednou dekódujete, stane se v chuti opravdu až překvapivě dominantní.

Úhrnem vzato za ty peníze zcela adekvátně zajímavá zkušenost. Popravdě natolik zajímavá, že jen stěží překonávám chuť objednat toho do zásoby celý karton...


Sud číslo 11 láhev 390
8 let v sudu po bourbonu, 4 roky v sudech z višňového dřeva, ve kterých zrál koňak Ferrand.
Alkohol: 44,1 %
Původ: Barbados/Francie
Aroma: Hodně výrazná vůně, bourbonový náhul, do toho vůně kadidla z kostela, starý nábytek, exotické dřevo. Vše až brutálně výrazné, kořenité, pro mě paráda. Najdete tu i vůni čokolády, propolisu a lehce i láku od okurek. (93 b)
Chuť: Chuť krásně sladěná s vůní, k tomu všemu je ale i příjemně nasládlá. Rozinky, hodně do bourbonu a exotického dřeva. V dochuti postupně vysychá. (91 b)
Body: 92
Shrnutí: Ochutnávali jsme s kamarádem na degustačním večeru v českolipském Baru/Kavárně Kocour. Zaměřili jsme se hlavně na novinky roku 2016 od Plantation, novou single cask řadu, kdy jsme postupně ochutnali Réunion 15 yo, Panamu 8 yo, Haiti XO a Barbados 12 yo. K tomu jsme přidali i jedno starší single cask plnění, což byla Cuba 1998. Nová řada je naprosto fantastická, tento skončil v součtu našich hodnocení na čtvrtém místě z pěti ochutnaných SC.

Blank


Fin rom til prisen. Ikke for sød og god lang eftersmag, der lader dig sidde med noter af frugt og de let bitre toner i nødder. En anelse til den tørre sidde og man bliver snydt af alkoholprocenten som smager af en højere end 44,1.
Bestemt værd at prøve, hvis man er til rom i den "mellemsøde" krydrede kategori.


Loved the smell and the taste. Very rich with wild cherry notes and good aftertaste


Nice flavor and color.
Great aftertaste. Filled with good cherry aroma.
A rum everybody should try!


Good perfume, very sweet and nice to enjoy. Not for sale anymore


Slightly sweet and very smooth rum.

Nose: dried berry
Taste: exotic carribean sweet fruit
Aftertaste: sweet and spicy


Nice rum but my top choice is still Plantation anniversary.


This is a molasses based rum. A blend from Column and Pot stills (Probably from West Indies Rum Distillery) with a 14/l added sugar.

This rum was aged for 8 years in ex-bourbon casks in the Caribbean and then 4 additional years in wild cherry tree casks in France.

Color: Amber
Nose: Oak, Tropical fruits, Spices and Caramel.
Flavor: Mango, Spices.
Ending: Tobacco and Tropical fruits with some acidity.

Despite the added sugar this rum is very balanced and the sweetness does not take over. In every sip you get a variety of flavors. The tobacco flavors are delicate and in the finish you can taste the bourbon oak. It is an excellent rum, recommended to all.


Really enjoyed this one🙂
Trilt a fantastisch choise !!!!


My nec plus ultra, hoe to describe a very soft taste but no sweetness, you can taste the cherry cask but still very dry. Right out there with the plantation 20 ( much sweeter) and the dictator insolent


This one is sweet but complex and a great choice.
and the price isn't bad either around 47 €

#