Posting your rating...
Default bottle

Rate Ron Tabu Premium

Tap to Rate
Click to Rate

Have an opinion about this rum?

Signup to rate this rum!


10 Ron Tabu Premium ratings

Sort by: Popularity | Date | Rating

Máte rádi whisky? Pokud ano, kupte si Ron Tabú. Ovšem z rumových fandů osloví pouze nejvěrnější jádro vyznavačů čistého a suchého stylu. I snahu pohladit si v ZOO tygra považuji totiž za smělejší, než náznaky vanilky a skořice ve vůni či chuti rumu. Pro mne tedy nezajímavý, nenabízí nic specifického k odlišení či hodnocení. Nicméně dvě čtyř-decové skleničky dodávané v balení spolu s rumem, jasně naznačují, že využití by mělo být spíše v míchaných nápojích a ambice na hodnocení 10/10 si zřejmě Tabú ani nikdy nedělal. Pro samotné popíjení jej ovšem považuji za bezproblému „akceptovatelný“, čemuž nejlépe odpovídá hodnocení 5/10.

Blank


Rhum qui manque de raffinement. L'alcool est très présent. Amertume présente


Zum Mischen okay, pure trinken geht gar nicht. Da gibt es weitaus bessere Rums.


láhev - obal 10/10 bottle
vůně 15/20 smell
chuť 18/35 taste
jemnost 6/15 smooth
cena/výkon 10/20 much for money
59%

Decentní vůně, lehce štiplavý na jazyku, bez špatné dochuti 3letý. Není přeslazený


Comme arôme, on sent pas grand chose, peut-être un peu la vanille. Au gout, il est très doux. Vieilli 3 ans dans le fut de chêne, on ne goûte pas beaucoup d'intensité de saveur mais on perçoit la vanille, noix, boisé. Il n'est pas mauvais au contraire, ce rhum a pas besoin d être intense pour être bon

Blank


It stings a little. A bit oaky. Nice amber color. The bottle is square and classy.
It has a simple taste. It is ok with Sprite


Během degustace jeden ze slabších rumů. Není na něm pro mě nic, co by mě přesvědčilo si ho dát znovu. Chuť byla drsná a hořká.


I should probably give this rum better rating, because I really can't find much cons, but I am just not a fan of hard rums with whisky/bourbon taste.


Jde o rum z Dominikánské republiky, a ne ze Španělska, jak tu někdo chybně na RR vložil.
Alkohol: 40 %
Původ: Dominikánská republika
Aroma: V prvním dojmu Jägermeister. Dokonce jsem chvíli cítil i trochu ginu. Lékořice tu je, něco větrovosti, a to tak, že docela výrazně, máta. (82 b)
Chuť: V chuti je naštěstí o něco zajímavější. lékořice, čokoláda, rozinky, v dochuti pak je větrový. (84 b)
Body: 83
Shrnutí: Ochutnal jsem na další společné degustaci v Hořicích u josého. Láhev i barva vypadá dobře, horší je to s obsahem. Z pěti ochutnaných rumů skončil tento jasně na 5. místě. Nepřesvědčil mě, i když uznávám, že konkurence byla hodně kvalitní. Cenově ale od základní řady Plantation není moc daleko a kvalitativně je podle mě nepoměrně horší.


Very very nice bottle. In nose cane, wood and touch of caramel, in mouth the same. Nice and clean rum with no infusions. Great for sipping. It also makes absolutely awesome Cuba Libre, the best one I ve had so far.





#