Posting your rating...
Austrian Empire Solera 21-Year rum

Rate Austrian Empire Solera 21-Year

Tap to Rate
Click to Rate

Have an opinion about this rum?

Signup to rate this rum!


5 Austrian Empire Solera 21-Year ratings

Sort by: Popularity | Date | Rating

Posted over 2 years ago by HunterRomario from Czech Republic with 285 ratings

Alkohol: 40 %
Původ: Velká Británie/Dominikánská republika
Aroma: Příjemná, nasládlá, kořenitě medová vůně. Až trochu do sherry. Rozinky v rumu, vánoční koření, mléčná Milka. (89 b)
Chuť: Uhlazená chuť, pikantní větrovost, lehce i broušená kůže. Stylově mi v chuti připomíná Opthimus 18. Olejnatý, jemný, ale ne nevýrazný. (87 b)
Body: 88/100
Shrnutí: Ochutnán v českolipském baru Egypt, kde je nabídka čítající více než 60 druhů rumů. Pro mě z pěti ochutnaných nejlepší rum večera. Oproti verzi 18 yo, kterou jsem měl celou lahev, bych řekl, že to není až tak velký kvalitativní posun, cenový už ano, jako výhodnější nákup se mi tak jeví osmnáctka. Ale neměl jsem možnost srovnat přímo.
Albert Michler Distillery, což je výrobce tohoto rumu, sídlí dnes v britském Bristolu. Jde však o koupenou značku, původem z Jeseníků, jejiž historie sahá až do první poloviny 18. století, kdy původní společnost byla založena ve vesnici Buchsdorf (Buková) u česko-polské hranice v okrese Jeseník.
Původní výrobna zásobovala kompletně celou Rakousko-uherskou monarchii. Značka „Albert Michler's Original Buchsdorfer“ se proslavila po celém světě. Dodávala nápoje do císařské a královské domácnosti. Albert Michler byl prvním z distributorů jamajského rumu ve střední Evropě, dodával také rum pro rakouské císařské námořnictvo. Základem prvního absinthu byly byliny a koření, které byly sbírány v místní horské přírodě.

Posted 6 months ago by 5xo from Slovakia with 237 ratings

It is basically a better version of "Tuzemak" - a Czechoslovak rum surrogate made by communists. Vanilla additives galore.

Posted over 1 year ago by Pavel from Czech Republic with 133 ratings

A bit disappointed, expected a little more, I'd probably prefer Reserva 1863

Posted over 1 year ago by filovo from Czech Republic with 172 ratings

Sweet and heavy, silnější rum ,ale úplně akorát, sladší na konci jazyku. Reserva je ale lepší a levnější.

Posted over 2 years ago by Jesper Mazanti from Denmark with 125 ratings

:-)
Nice colour.
Ok smell.
Nice taste.
Ok aftertaste.
;-)