Posting your rating...
Medium damoiseau vo rum 400px b

Rate Damoiseau VO

Tap to Rate
Click to Rate

Have an opinion about this rum?

Signup to rate this rum!


8 Damoiseau VO ratings

Sort by: Popularity | Date | Rating

C'est le rhum que je bois le plus étant donné son rapport qualité/prix.

Un super rhum agricole Avec beaucoup de goût


Kdyby měl hodnotit zajímavost a pestrost rozhodně by dostal 9b, jenže mi nepřijde, že je to rum. Šílenost chutí se mi nedá zapřít, ale nemůžu mu dát vyšší body, aby mně to nemátlo. Není to můj šálek kávy. Rozhodně ne.


Le nez est très caramel le, l'attaque douce avec des notes de fruits confits, et de caramel, aucune note florale ou végétale. Bonne longueur en bouche.


J'adore ce type de rhum agricole
Fort mais pas trop. Tres Goutu


the smell and taste has something of banana. light body, not so bold. sugar cane grassy aftertaste. good, but not exceptional rhum. a little bit of wooden spice. the 5 year is much better, i think. although to show banana in a rum, this sample is great!


Ce rhum peut se triuver en super marche a 20 euros.il est assez bon rapport qualite prix.moins bon que le vsop il est bon toutefois pour cette gamme de prix.A essayer pour debuter un vieux rhum francais.note 6.6.


Rhum vieilli en fut de chêne (3 ans), boisé avec une entame sèche et une longueur en bouche envoutante.
Une très bonne "base" dans la plus pure tradition française, à déguster sec sans glace ou avec des pierres.
Rapport qualité/prix imbattable, facilement trouvable en supermarché (entre 20 et 30e).


Guadeloupe je zámořský departement a zároveň zámořský region Francie ležící v Karibském moři přibližně 600 km severně od Jižní Ameriky a 600 km východně od Dominikánské republiky. Jedná se o dvojostrov v Závětrných ostrovech Malých Antil. Jako integrální část Francie je Guadeloupe součástí Evropské unie s postavením tzv. „nejvzdálenějšího regionu“.

Alkohol: 42 %
Původ: Guadeloupe
Aroma: Trochu mi připomíná rumy od Arcane, lehký nádech bari mandlí, ale nezůstává jen u toho, vanilka, medovina, koření, cedr a citrusy. Mírně nasládlá vůně. (86 b)
Chuť: Chuť jemná, vanilková, nasládlost velmi mírná. Sirup z cukrové třiny. Ač chuť je jemná, dochuť poněkud drsní, ale opustili jsme Martinik a vydali se do Guadeloupe, takže změna je to
znatelná, a naštěstí pozitivní. Není to ten škrábavý šmak Martiniku, tady je to zjemnělé, příjemnější. Po odpaření je ze sklenky cítit cedr, tabák, včelí plástve ve stylu Angostury, pěkné. (85 b)
Body: 86
Shrnutí: Zajímavý a originální rum, který zraje 3 roky v sudech po bourbonu, není bez chybičky, ale myslím, že si budeme rozumět. Za originalitu zaokrouhluju nahoru.

#