Posting your rating...
38
Medium santos dumont xo rum orginal 400px

Rate Santos Dumont XO

Tap to Rate
Click to Rate

Have an opinion about this rum?

Signup to rate this rum!


38 Santos Dumont XO ratings

Sort by: Popularity | Date | Rating

Krásna fľaša, ktorá vám napovie číslo sudu a fľaškovania. Pre mňa je to veľké prekvapenie, nakoľko som túto značku, taktiež pána na etikete, poriadne nepoznal. Teraz mi je to už jasné, priekopník v lietaní, na ktorého počesť bol tento rum vyrobený a pomenovaný.

Fľaša: pre mňa ide o jednu z najkrajších fliaš (podobná ako A.H. Riise Celebration), aj keď, priznám sa, inklinujem skôr ku "pirátskemu" vzoru fliaš ako má Pyrat Rum XO, resp. Diplomatico. Krásne dotvarovaná zátka fľaše. Čo ma však prekvapilo, priznám sa veľmi nepríjemne, je etiketa, ktorá je len nalepená ale to je detail krásy.

Vôňa: krásna sladká vôňa pripomínajúca mi macerované hrozienka, med a jemne aj vanilku. Nepreráža žiadny lieh, či akákoľvek alkoholová stopa.

Chuť: primerane sladká, trocha exotického ovocia, necítim alkohol, nepáli len jemne pohladí hrdlo. Záver je príjemný stredne trvajúci. Nemám výhrady

Záver: príjemné prekvapenie, už o tejto značke mám dostatok informácií, za mňa je to veľmi kvalitný rum s kvalitným obsahom. Aby som nezabudol, aj balenie, v ktorom sa nachádza fľaša je decentná. Túto fľašu si musím strážiť, pretože sa príjemne míňa.

Blank


Gut gemachter Rum mit eigenem Charakter.
Düfte von Bananenschale, Leder und Trockenfrüchten.
Sanfter Auftritt im Gaumen mit zarten Holznoten, Karamell und Vanille.
Im Ausklang schwingt die ganze Komposition lange mit.
Für Alle die mal etwas Anderes wollen.

Well done rum with its own character.
Fragrances of banana peel, leather and dried fruit.
Smooth appearance on the palate with delicate wood notes, caramel and vanilla.
In the end, the whole composition resonates for a long time.
For all who want something else.


Enjoyed Santos Dumont XO with my buddies while vacationing in Germany. This is very close to Arcane Extraroma from Mauritius. Santos Dumont XO hails from Brazil with a super presentable bottle and a sturdy black box. Color of the rum is mild dark, surpringly light to be frank. Banana and marzipan are the strongest flavors to the nose and palate. Burn is nearly not as bad as on the Arcane Extraroma, hence 2 points more on the score.

Blank


After first smell and taste I simply fell in love. Rich in taste but very smooth and pure. Fantasy, recommendable even for those who are not so into rums.

Blank


Príjemne hrejivý rum zlato jantárovej farby. Vo vôni cítiť sladké drievko, vanilku, jemne ovocné tóny. Chuť je stredne sladká, kopírujúca aromatické vnemy. Záver je hladký, dlhší a hrejivý so stopami po orieškoch. Ako celok veľmi nápadne pripomína rumové pralinky...=) Zaujímavý kúsok.

Blank


Brazilian rum? Well yes. And not too bad, either. Toffee and coffee in the nose. More coffee than toffee. On the tongue, it is the other way round. The finish a bit acid, but that may be due to the fact, that I just opened the bottle. Not too bad, all in all; and I expected worse from brazilian rum. But this definitely is no cachaça...


Nose:strong vanilla,cherry, fruity,sweet
Taste:raisin,caramel,cherry, little bit of smoked aroma, orange
Tail:short lasting,alcohol,vanilla,cherry
Bottle:Beautiful,masterpiece, but seems like a copy of Millonario XO

For me this one is too fruity and too sweet, I would compare it to lighter Don Papa.
Rum, with special aroma, which makes it unique!


Alkohol: 40 %
Původ: Brazílie
Aroma: Famózní vůně od prvního přičichnutí ke korku po otevření lahve. Nádherně uhlazená, delikátně harmonická vůně, kde je stále co objevovat. Cedr, med, včelí plástve. Zároveň i větrová, sladká mátovost, sladké dřevo, kokos. Jedna z nejlepších rumových vůní, nemůžu se jí nabažit. (96 b)
Chuť: Chuť je stejně uhlazená, jako vůně. Přišla mi proměnlivá. Sladkost, kořenitost, suchost a větrovost umně smíchané dohromady, nic nevyčnívá, vše ladí. Cítím i závan "bonbónů" z Arcane 12yo. Střední sladkost je vyvážená větrovostí, která ji zmírňuje a odlehčuje. Když budu přísný, s ohledem na domácí druhou přechutnávku v přímém porovnání s Abuelo 12yo a Presidente Marti 19, by mohla být chuť plnější a výraznější. (92 b)
Body: 94
Shrnutí: Na ochutnávce s josém to byla suverénně nejlepší lahev ze všech pěti okoštovaných. Doma se proti Presidente Marti ukázaly drobné "slabiny" v chuti, i s Abuelem pak svedl Brazilec těsný souboj. Jo, tohle mě oslovilo natolik, že jsem koupil celou lahev. Na Brazílii hodně pěkné překvapení, první rum, co jsem z ní ochutnal a hned moc zaujal. Asi stylově nejpodobnější je mu právě srovnávaný Abuelo 12yo, takže hádám, že jeho příznivci by mohli ocenit i Santos Dumont XO.


Smooth, rich and warm. Overcooked fruits and honey flavour. Very oily and buttery feel in mouth. Something strange in flavour profile make it unique. Mushrooms or human musk, but in good way. Expensive bottle.


My formal most favorite rum. Sweet, fruity tones but not as Pyrat XO, just more civilized way. Very well balanced. That's the definition of what rum means to me.


Mr. Alberto Santos Dumont byl zcela určitě zajímavý člověk....ale bohužel tento rum, který nese jeho jméno ne, tedy alespoň pro mě. Tak rád bych dal vyšší hodnocení, ale neni možno :( Krásná lahev+špuntik tak jako u mého nejoblíbenějšího rumu Millonario X0, ale to zkrátka nestačí. Rum jsem si objednal na základě dobrých recenzí a těšil jsem se až ho pošlu do sebe.....pojďme na to......tak tedy vůně.....bohužel ne, nevoní mi, cítím tam někde (hodně) vzadu náznak jakoby slivovice. Chuť....také mě to moc neoslovilo. ......ale, co je pro mě zajímavý....rum mě začíná lehce bavit až ve fázi po polknutí, závěr je prostě zajímavej a odlišnej od toho co jsem řešil nosem a chutí.... a jak se říká: "Konec dobrý, všechno dobrý." :) Tento rum si znova pořizovat nebudu, mám jiné favority, ale jistě bude bavit jiného rumomilovníka, tak třeba moje manželka ho zařadila jako top rum.


Hodnotín v pro mě samostatné kategorii hodně sladkých rumů :)
A bomba. První dojem sladkost, kterou následuje příjemné zahřátí.


Po dlouhé době rum, který mě noc mile překvapil. Ano, je sladký, ale pije se lehce a jsou cítit dřevěné podtóny. Řadím ho mezi mé top rumy.


Velmi prijemna vona, vyrazne citit kandizovane ovocie, vanilku a trocha dymovost. Chut koresponduje s vonou, primerane sladka, jemna, citit trochu aj sud. Chut alkoholu je velmi jemna, Velmi podareny rum, jeden z mojich najoblubenejsich...


I like this rum very much, it is not as sweet as Elixir from same copany, but smooth too, with rich taste and nice fruit tones.


láhev - obal 10/10 bottle
vůně 19/20 smell
chuť 31/35 taste
jemnost 15/15 smooth
cena/výkon 20/20 much for money
95%
Ultimátní zážitek, zvláště v poměru k ceně. Krásná láhev nezapře luxusní obsah. Nasládlá vůně tropického ovoce a voňavých exotických dřevin. Ne nepodobný Millonariu XO ve stejné lahvi. Chuť vyvážená, sladší, sám klouže do krku, bez pachuti a s dlouhým závěrem. Až dopiju kupuju další.


Det er ligeså sødt som en vis Riise rom (sirup) føj!


Tasted honey, quite sweet. When holding it for a while in mouth, candy flavor came out, almost like in Riise rum, but not overdone. Interesting drink nonetheless.


rum in very interesting bottle, my bottle No 400, cask 33😁.
Flavour interesting with raisins and dried apricot.
Taste very smooth, fruity , honey,dried apricot , raisins.Similar to A.h. Riise but a little bit better. Long and pleasant end.
Excelent rum, I like it .


Its was an ok rum, but norhing special. wont by it again though


Perfect Ron, excellent taste not so strong not so sweet. Very good champion of rons. End taste of wooden cask. Sooo good.


Santos dumond XO
skvěla volba, jasná 8,5
lehce ovocná chuť, trochu silnější, ale ne tolik jako ophyum 12
vůně je slabší, méně výrazná


Cherry is the first impression I had of the smell of the rum. It is sweet but not to sweet. Nicely balanced! Slightly burn on my lips which makes it even more interesting.


Great smell with a lot of flavours, smooth and balance taste... really nice surprise.

#