Posting your rating...
Medium arcane delicatissime rum

Rate Arcane Delicatissime

Tap to Rate
Click to Rate

Have an opinion about this rum?

Signup to rate this rum!


24 Arcane Delicatissime ratings

Sort by: Popularity | Date | Rating

Enjoyed a glass of Arcane Delicatissime from the Island of Mauritius with my friends. Arcane Delicatissime comes in a fancy black toned box with a nice blacked out bottle design and a pretty nice mint colored label. Color of the rum is mild dark. To me this rum reminds me of the very first sweet Rhum Agricole in the world. Unique for sure. Banana and marzipan are the strongest flavors to the nose and palate. Very close to the Extraroma in many ways. Not bad, but far from great.

Blank


First time to taste those aromas in a rum. Haribo banana, coco. Banane flambée.
Aromatic but not my type of rhum


Arcane Delicatissime is just best trip to the Island of Mauritius, taste is fresh and not too much on cask.


Trebuie incercat si sec si un cocktail. Gust picant, culoare specifica romurilor gold, miros pregnant.


Un rhum déroutant par ses palettes aromatiques mais qui sera loin de réaliser un concensus.


Très parfumé il a un goût de monoï il nous emmène sur une plage


nebyl uplně špatný, taková lékárenská vůně:) lehce po penicilinu. Ale pokud vybírat z této značky stoprocentně pridat pár korun na 12yo.


Un rhum léger tendance funky tirant sur le raisin blanc, la poire conférence et les cotes floridiennes touristiques. A choisir je prendrai à chaque fois le grand frère plus aromatique mais aussi plus caricatural. C'est sucré et ça se boit vite et bien. A réserver les soirs de printemps, journée ensoleillé et légère brise. Des fausses Ray-Ban mais qui protègent quand même des UV.


Nalákán dražším bratrem, neodolal jsem, ač jsem tušil, že budu litovat - a nemýlil jsem se.
Pravda, nenaplnila se nejhorší očekávání, že to nebude vůbec k pití. Je to bezesporu lepší než třikrát dražší patnáctiletý Barbancourt Estate Reserve. O něco. No dobře, tak o dost...
Ale jinak jsem se jen definitivně utvrdil v mínění, že agricole rumy nejsou pro mě - tedy krom Extraroma.
Pořád v tom cítím divně slivkovitý ocas, i když se to dá na led, jak radí výrobce, ba i když se to celé vychladí.
V nějakém koktailu by to nemuselo být špatné, ale to zase nevidím jak efektivní využití pro flašku za šest stovek. Samo o sobě je to relativně svěží a nikterak nepříjemné letní pití, ale to dokáže být i citronový Schweppes.
Rozhodně to není nijak delikátní a není v tom ani nejmenší stopa po bari mandlích.
Flaška i krabička jsou zcela stejné, jako u dražší verze; oproti obrázku v záhlaví je nyní světle zelená i celá etiketa.
Zdaleka nejlepší využití pro tuto láhev se mi momentálně jeví dát si sem tam mezi debužírováním EXTRAROMA panáka DELICATISSIME jako připomínku toho, jak moc dobrý EXTRAROMA je. Navíc z něj zajímavě vytáhne do popředí kokosovou chuť.
Ani tak ale zcela jistě nikdy více!


N-am înțeles despre ce vorba aici.. E un rom alb sau gold. Să zicem gold. Suficient de fin dar cu arome subtile și fără aftertaste. Probabil în mix-uri este excelent.


Ha igazi rumra vágysz nem ez lesz az italod, ha egy érdekes élményre, próbáld ki. Illatában a nádcukor dominál, fűvel, érett gyümölcsökkel valami érdekes alkoholos háttérrel. Az íze nekem inkább pálinka mint rum. Aromás gyümölcsök, fanyar édesség, tiszta, könnyen csúszik, minimális alkohol a végén. Szép friss és kerek ital, de mint rum nekem nem jött be.


The last one in the middle. Not an every day rum but offers very different flavors from other rums. Try it and rate it yourself.


Never had such a rum before (and I had many). It smells just like you opened a can of fruity Haribo. Predominant banana, coconut, vanilla, tropical fruits, palm, lovely. Strong, long finish, with a round body, lovely.


Very strange and difficult to judge. Liquorice taste is dominating, but I also tasted something which reminded me Advil medicine. Surprise, surprise, this combination is not as bad as it sounds.


Flavour of vanilla and caramel, notes of peach and Mango in taste
Smooth


Un rhum moins prononcé en goût que son grand frère l'extraroma mais toutefois très sympa car moins sucré et avec des notes de fruits exotiques !!! Longueur en bouche moyenne...


Agricole. No melasse, but cane (and vanilla) in the nose.

Cane, vanilla and plum in the mouth, alcohol too. Long reminiscence in the palate: Cane and vanilla.

Of a nice golden color, this rum is something between a French Cognac and a Brazilian Cachaça - but smoother and more elegant.


Aroma's van tropisch fruit, vanille en een subtiele kruidigheid typisch van Mauritius.

Kruidige rum. Goed om puur te drinken.


Piacevoli sentori olfattivi di ananas, banana matura e menta. Seguono cioccolato e the' verde. Sapore fresco e piccante alla fine. Buona scelta


Big dissapointment...wonder to taste little brother extraroma.


Alkohol: 41 %
Původ: Mauricius
Aroma: Vůně je hodně sladká, čokoládové bonbóny, rozpuštěné Bari mandle. Tahle zvláštní vůně je vlastně poznávací značkou rumů Arcane. K tomu trocha máty, a jak poznamenal josé, kůra syrového dřeva, míza (má pravdu, je to tam, nebo mi to jen vsugeroval :-) ), cítím i lehkou peprnost. (87 b)
Chuť: Nasládlá, jemná, čerstvá, svěží, s lehkým vlivem koření a mírnou pikantní peprností v dochuti. (85 b)
Body: 86
Shrnutí: Ochutnáno na vydařené rumové degustaci u josého v Hořicích, což byla neformální akcička domluvená na Whiskyfestivalu. Toto byl čtvrtý panák ochutnávky. Vybral jsem si tento vzorek z josého bohaté nabídky schválně, protože v roce 2012 jsem vám představil Arcane 12y Extraroma, což je starší bratříček Delicatissime. Už tehdy jsem chválil originalitu, ta je stejná i zde. Mladší Delicatissime je světlejší, o něco lehčí, starší je prostě vyzrálejší a chuťově i aromaticky o kus dál.


After having had the Extraroma (which I rated 10), this was a huge disappointment. It had none of the flamboyance of it's big brother, while the price was near the same. But working my way through the bottle, the subtleties of the cane flavours do have a certain appeal. But really, for me it is the Extraroma all day long, especially as there is only a 10% or so price difference. Not a bad rum, it's just not the Extraroma which I find truly exotic and different to nearly any other rum out there.


First smell is a mix of sugar cane, plum and some (medical) ether.
On the mouth you will find fruity tast (mango and peach) and some sugar cane
The tast is light but the fruits stay long on the tong.


D'un ambré profond, ce rhum offre au nez des arômes de fruits exotiques, prolongés par la canne fraîche et des notes épicées. La bouche est riche mais plus légère que l'Extraroma. On retrouve la fraîcheur du nez, la canne fraîche et des arômes de vanille plus présents. Le final est légèrement épicé.

#